^Idz do góry.

Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6 Slide 7

SZKOLENIA PRACOWNIKÓW SZPITALA

W dniach 29.012015 r. i 30.01.2015 r. odbyły się szkolenia z zakresu zapoznania pracowników z obowiązującą instrukcją bezpieczeństwa pożarowego. Szkolenia prowadził - specjalista ds. BHP i PPOŻ - Kapałka Wiesław. W sali konferencyjnej zostały przedstawione i omówione zagadnienia związane z tematem szkolenia. Uczestnicy mieli okazje wziąć udział w pokazie multimedialnym ukazującym zdarzenia pożarowe, zapoznać się z prawidłowym przebiegiem ewakuacji w sytuacjach zagrożenia pożarowego oraz zabrać głos w dyskusji. Na koniec w przygotowanym, kontrolowanym miejscu, uczestnicy mieli okazje sami przetestować jak działa gaśnica i ugasić ogień. Tutaj relacja zdjęciowa ze szkolenia.

Ćwiczebna Symulacja na wypadek zdarzeń masowych i katastrof

09 czerwca 2015 r. zostały przeprowadzone ćwiczenia sprawdzające w praktyce skuteczność działań opisanych w procedurze „Osiągnięcia Stanu Podwyższonej Gotowości w Szpitalu Miejskim w Miastku Sp. z o.o.”.

Ćwiczenia przeprowadzono w Szpitalnej Izbie Przyjęć gdzie „zgłosiło się” 5 ofiar wypadku, którymi byli pracownicy firmy budowlanej wykonującej usługi na terenie Szpitala Miejskiego w Miastku. Pracownicy Izby Przyjęć zorganizowali Punkt Segregacji Medycznej oraz powiadomili zgodnie z algorytmem postępowania w warunkach zdarzenia masowego wszystkie wymagane służby i lekarzy. Po przybyciu na Izbę przyjęć Pielęgniarki Koordynującej i Lekarza dyżurnego poszkodowani zostali zidentyfikowani, zbadani i wstępnie posegregowani pod względem ciężkości urazów i stanu zdrowia. Kolorem czerwonym oznaczono jedną osobę, która była nieprzytomna z wieloma urazami wielonarządowymi i otwartym złamaniem podudzia prawego. Kolorem żółtym oznaczono dwie osoby; jedną z urazem ręki lewej, drugą z raną tłuczoną głowy. Kolorem zielonym oznaczono dwie osoby; jedną z otarciami naskórka dłoni, drugą znajdującą się w szoku pourazowym. Najciężej poszkodowany został przewieziony do gabinetu zabiegowego Izby przyjęć gdzie bezzwłocznie lekarze anestezjolodzy i chirurg w asyście pielęgniarek wykonali badania. Poszkodowany po odzyskaniu przytomności został skierowany na oddział szpitalny. Pozostali poszkodowani zostali zaopatrzeni w gabinecie zabiegowym poradni chirurgicznej i odesłani do domu. Ćwiczeniom przypatrywali się Dyrektor ds. Medycznych Szpitala i Główny Specjalista ds. BHP.

Dokumentacja zdjęciowa (zobacz)

COPYRIGHT © 2013 POMERANIA SERVICES GROUP SP. Z O.O.